معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > از شرکت پر شور و نشاط شهروندان ایرانی در انتخابات سپاسگزاری می گردد و نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ارزروم و خارج از کشور اعلام می گردد.


  چاپ        ارسال به دوست

از شرکت پر شور و نشاط شهروندان ایرانی در انتخابات سپاسگزاری می گردد و نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ارزروم و خارج از کشور اعلام می گردد.

 

 

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران بالاخص جناب آقای قاسمی رئیس محترم نمایندگی از مشارکت گسترده شهروندان عزیز ایرانی در خارج از کشور بویژه ارزروم تشکر و قدردانی می نماید.

نتایج آرای انتخابات ریاست جمهوری در ارزروم : جناب آقای روحانی : 107 رای ، جناب آقای رئیسی : 5 رای و دو کاندیدای دیگر انتخابات: صفر بود.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ایران در 310 شعبه و 102 کشور برگزار شد. هموطنان ایرانی مقیم این کشورها مشارکت گسترده‌ و کم نظیری در این دوره از انتخابات داشتند.

براساس آمار نهایی و تفکیکی انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور کل آرای ماخوذه در این دور از انتخابات 168 هزار و 430 رای بود که حسن روحانی 135 هزار و 976 رای را از آن خود کرد.

سید ابراهیم رئیسی با کسب 30 هزار و 890 رای نفر دوم شد. سید مصطفی میرسلیم یک هزار و 20 رای و سید مصطفی هاشمی‌طبا نیز 606 رای را از آن خود کردند. 62 نفر هم رای باطله دادند.

جناب آقای روحانی در مجموع با کسب تعداد آراء : ۲۳۵۴۹۶۱۶ به عنوان ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به مدت چهار سال برگزیده شد که ما نیز به سهم خود این مسئولیت خطیر را تبریک گفته و آرزوی سربلندی و سرافزازی ایران اسلامی را داریم.١٨:٣٥ - 1396/03/01    /    شماره : ٤٥٦٧٤٥    /    تعداد نمایش : ٤٣٤خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر