معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > گزارش سه مراسم رسمی، مردمی و دانشجویی سالگرد انقلاب اسلامی ایران در ارزروم


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش سه مراسم رسمی، مردمی و دانشجویی سالگرد انقلاب اسلامی ایران در ارزروم

مراسم رسمی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مقامات و مسئولین دولتی استان های ارزروم، آغری، بیتلیس و اغدیر در هتل سوای ارزروم برگزار گردید.

در این مراسم بیش از 100 نفر از مسئولین، شخصیت های فرهنگی، علمی و سیاسی، نمایندگان مجلس ملی ترکیه، رئیس حزب عدالت و توسعه در ارزروم و همچنین نمایندگانی از حزب جمهوری خواه خلق و چند تن از اساتید دانشگاه و وکلای دادگستری شرکت نمودند.

میهمانان شرکت کننده در ابتدای ورود، روز ملی جمهوری اسلامی ایران را  تبریک گفته و این روز را گرامی داشتند.

 ابتدا سرود ملی و پر افتخار جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در حالی که تمامی میهمانان با احترام ایستاده بودند، پخش گردید .

 

گروه موسیقی سنتی اعزامی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی  که با هماهنگی دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در تبریز در مراسم مردمی سالگرد انقلاب در ارزروم، در مراسم دانشجویی وان نیز شرکت نموده بودند در طول مراسم  به دفعات با اجرای برنامه موسیقی سنتی، فرهنگ و هنر غنی شهر تاریخی تبریز که در سال 2018 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است به نمایش گذاشتند که سبب شوق و شعف مهمانان مراسم از ترکیه و موجب سربلندی ایران عزیز گردید.

مراسم  مردمی دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور دانشجویان وایرانیان مقیم در ارزروم برگزار شد.

در این مراسم حجت اسلام والمسلمین خسروی در زمینه نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران مطالبی را بیان کردند .

 با  مشارکت انجمن دانشجویان ایرانی در وان  و همکاری وزارت متبوع در تبریز و ارومیه و همچنین اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، مراسم دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور  فرماندار شهرستان خوی ، بخشدار و شهردار شهر قطور استان آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه وان ، روسای دانشکده های دانشگاه وان و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در شهر  وان برگزار شد.


١٦:٤٥ - 1396/11/24    /    شماره : ٥٠١٢٤٥    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج
ترکی |  وزارت امورخارجه | سرکنسول | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر